Niezalogowany
zmień rozmiar:

Przedszkole Samorządowe w Osieczanach

Adres: Osieczany 100
32-400 Myślenice
pokaż na mapie
Dyrektor: Lilianna Mitana
Strona WWW: https://zpoosieczany.edupage.org
E-mail: zpoosieczany@myslenice.pl
Telefon: 12 272 08 79

Opis oferty:


Nasze przedszkole wchodzi w skład  
Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach

Pracujemy w godzinach 7:00 – 17:00.

Jesteśmy placówką 3-oddziałową

Jeden oddział to „Misie” - dzieci 3,4-letnie, drugi oddział to „Tygryski”- dzieci 4, 5-letnie, a trzeci – dzieci 6-letnie.

Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe oraz plac zabaw, który pozwala spędzać dzieciom czas na świeżym powietrzu
 i obserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie wraz ze zmianą pór roku.

Sale zabaw są przestronne i estetycznie urządzone, zaopatrzone w tablicę multimedialną i projektor oraz liczne kąciki zainteresowań, umożliwiające zabawy tematyczne, konstrukcyjne, badawcze według inwencji dziecka.

Staramy się stwarzać sytuacje uczące samodzielności i odpowiedzialności (oczywiście na poziomie wieku dziecka).

Piękno, dobro, prawda i miłość to wartości dla nas uniwersalne, w które wprowadzamy dziecko podczas codziennego pobytu w przedszkolu.

Nasi wychowankowie biorą udział w konkursach dla przedszkolaków, zdobywając wyróżnienia i nagrody.

Programy realizowane w przedszkolu:

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
„Przyjaciel (nie)potrzebnej Książki”
„Książka (dla) Przedszkolaka”
„Skąd się biorą produkty ekologiczne?”
„Witaminki”
„Czyste powietrze wokół nas”

Zajęcia prowadzone nieodpłatnie w przedszkolu:
język angielski,
religia,
zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
logopedyczne,
zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne,
Zajęcia z psychologiem i pedagogiem specjalnym
Zajęcia sportowe

Wyznajemy zasadę: „Dzieciaki ,które garną się do sportu , to prawdziwy skarb”
 
W przedszkolu realizowane są  zajęcia sportowo ruchowe dla dzieci w wieku od 4-6 lat w dwóch grupach: dziewczynki i chłopcy. Zajęcia ruchowe, zwiększają koordynację, kondycję i w zasadniczy sposób wpływają na poprawę prawidłowej postawy ciała. Inspiracją do ruchu dla dzieci są bajki i wiersze autorów literatury dziecięcej. Pomiędzy 4. a 5. rokiem życia, dziecko odczuwa silne zapotrzebowanie na ruch i aktywność fizyczną. Maluchy przez cały dzień biegają, skaczą, tańczą, wystarczy to tylko wykorzystać, aby wzmocnić odporność, rozwinąć w nich pozytywną samoocenę, koncentrację. Dzieci, które uprawiają sporty lepiej radzą sobie z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, uczą się rywalizacji oraz współdziałania. Regularne uprawianie aktywności fizycznej zapobiega otyłości, która staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem we współczesnym świecie.
Szachy
„ Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”

Mając na uwadze przyszłość naszych przedszkolaków prowadzimy zajęcia szachowe, Ta królewska gra daje dzieciom wiele zabawy, radości, a także buduje pewność siebie. Najmłodsi traktują szachy jako grę, która dostarcza im sporo emocji. Efektem zabawy z pionkami jest umiejętność podejmowania decyzji, radzenie sobie z porażkami oraz kreatywność. Badania jednoznacznie wskazują, że przedszkolaki, które grają w szachy w późniejszym wieku osiągają lepsze wyniki w nauce.

Terapia inteligencji sensorycznej

 Terapia sensoryczna to przede wszystkim zabawa ukierunkowana na uczenie dziecka odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Dziecko podczas kontrolowanej zabawy uczy się jak porządkować i organizować różnorodne bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. W grupie 3-4-5 latków będą prowadzone zajęcia, których konstrukcja pozwoli na aktywne zbieranie doświadczeń przez ich uczestników.  W zajęciach będą wykorzystywane  pomoce  wykonane przez nauczyciela lub wspólnie z dziećmi, co w realny sposób wpłynie na rozwój kreatywności, umożliwi tworzenie nieskończonych kombinacji i pozytywnie wpłynie na rozwój inteligencji sensorycznej u przedszkolaków .

Zajęcia z kodowania

Zabawy z kodowaniem” to doskonały sposób poznania języka programowania poprzez zabawę, bez użycia  drogich pomocy edukacyjnych i robotów. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci  umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Już na etapie przedszkolnym dzieci uczą się zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz szukania różnych, najbardziej optymalnych rozwiązań. W czasie zajęć dzieci rozwijać będą podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. W przedszkolu zabawy z kodowaniem odbywają się bez komputera. Dzieci uczyć się będą działania na przedmiotach rzeczywistych ( np. plastikowe kubki) lub ich symbolicznych odpowiednikach. Kody przygotowywane dla dzieci mogą być w formie liczb, liter, znaków, np. figury geometryczne, nuty, owoce.


Zajęcia z języka angielskiego (dodatkowe)

Według badań, dzieci podejmujące naukę języka obcego w wieku przedszkolnym mają największą szansę na przyswojenie systemu dźwiękowego języka, a tym samym doskonalszą wymowę i lepsze zrozumienie osób, dla których jest to język ojczysty. Większa plastyczność mózgu i elastyczność organów mowy, charakterystyczna dla dzieci, które wciąż opanowują swój język ojczysty, daje im lepsze możliwości w przyswajaniu obcych dźwięków i melodii innego języka. Ma to zasadnicze znaczenie dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych w języku obcym i ogólnego sukcesu w opanowaniu tego języka w przyszłości.
Na zajęciach dzieci będą bawić się i pracować oswajając się z językiem angielskim.

Nauczyciele są wykwalifikowani i nieustannie podnoszą swoje kompetencje. W pracy z dziećmi wykorzystują następujące metody:
Metoda ruchowej ekspresji twórczej R. Labana
Metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne`a
Metoda  Dobrego Startu M. Bogdanowicza
Metoda E. Gruszczyk – Kolczyńskiej
„Dziecięca Matematyka’
Metoda Opowieści Ruchowej J. G. Thulina
Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki B. Strauss`a
Metoda C. Orffa
oraz techniki parateatralne i bajkoterapię.


Posiłki są zbilansowane, smaczne i przygotowywane w naszej kuchni z uwzględnieniem preferencji dzieci. Troszcząc się o ich zdrowie i rozwój pragniemy zaszczepić racjonalny sposób odżywiania. Nie brakuje owoców i warzyw.
.

Psycholog i pedagog specjalny są do dyspozycji dzieci i ich rodziców. Swoją pracę mogą wykonywać w sposób profesjonalny w przyjaznym przedszkolakom gabinecie.

Logopeda na miejscu rozwiązuje problemy związane z trudnościami w wymowie.

Pomagamy każdemu dziecku rozwijać się we właściwym tempie. Zwracamy uwagę na problemy i w porozumieniu z pedagogiem szkolnym staramy się je rozwiązywać. Metody i formy pracy dostosowane są do możliwości percepcyjnych i wiekowych dzieci.
Staramy się tworzyć atmosferę emocjonalnego bezpieczeństwa. zwłaszcza, że współpracujemy z PPP w Myślenicach.

Wszyscy pracownicy wspólnie troszczą się o prawidłowy rozwój psychofizyczny wychowanków, wspierają rodziców w przygotowaniu dzieci do życia
w rodzinie i społeczeństwie.


Dostępne miejsca:

Nazwa Opis
ODZIAŁ 3-6 LATKI Podział na grupy nastąpi po zakończonej rekrutacji

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 140; Wersja: 25.103.20250401.1440 Harmonogram ID: 791;